KAMNA PANADERO - KOMÍNY CZ s.r.o., Petrovice 57, PSČ 503 55, tel.: 493 522 332, mobil: 732 260 036, e-mail: info@kamna-panadero.cz
Otevřít menu
kamna Panadero
Home  >  Blog  >  Vhodný komín ke krbovým kamnům

Vhodný komín ke krbovým kamnům

Každý, kdo si pořizuje a řeší do své novostavby vhodný spotřebič, tedy kamna nebo krb, musí mít i správný komín.

Tedy již ve fázi hrubé stavby je dobré se zamyslet, zda budeme připojovat krbová kamna, nebo krbovou vložku. Vhodný komín musí splňovat požadavky normy na jeho umístění ve stavbě, ale zároveň optimální parametry pro připojený spotřebič. Tedy správnou výšku a průměr.

Naše společnost pro Vás dokáže toto zajistit. Tedy navrhnout vhodný komín co se týká průměru a výšky a doporučit k němu vhodný spotřebič, tedy krbová kamna, nebo krbovou vložku. Návrh si ověříme teoretickým výpočtem spalinové cesty.

Díky tomu máte jistotu, že Vám vše bude dobře fungovat, a topení v našich krbových kamnech Vám přinese spoustu radosti. U nových kamen se také klade důraz na externí přívod vzduchu. V dřívějších dobách díky stavebním netěsnostem si spotřebič odebíral vzduch pro hoření přímo z místnosti, kde byl umístěn. Dnešní moderní stavby jsou výrazněji utěsněné a tedy je třeba pro kamna vzduch zajistit. Proto mají moderní kamna obvykle za zadní straně tzv. vývod externího vzduchu. Ten je vhodné propojit s komínovým systémem, který umožňuje přivedení vzduch, případně kanálem v podlaze apod.

nahoru

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.   Více informací    Rozumím